Протруйники

Протруйні препарати використовують з метою захисту насіннєвого матеріалу, а в подальшому і рослин від носіїв інфекційних хвороб і грунтових та наземних шкідників. Ці хімікати попереджають захворювання і появу шкідників. Це стає можливим внаслідок різних механізмамів дії, а також їх попереджувальним і лікувальним властивостям.
Фунгіцидні протруйники. Діючими речовинами в таких протруйниках є хімічні сполуки, які володіють фунгіцидними якостями. Кожен окремо взятий протруйник може вберегти насінину від окремо взятих хвороб. Тому, при виборі препарату потрібно це враховувати і підбирати його у відповідності до наявного фітосанітарного становища.
Інсектицидні протруйники. Головними речовинами в даних протруйниках є хімічні сполуки, які мають інсектицидними властивостями. Через збільшення кількості грунтових, особливо всеїдних шкідників і шкідників сходів, в сучасному землеробстві стали дуже популярними хімікати в складі яких присутні такі речовини: імідаклоприд, тіаметоксам, клотіанідін, біфентрин та інші, які можуть знешкоджувати велику кількість шкідників.
Комбіновані протруйники. Для загального захисту насіння і сходів від хвороб та шкідників рекомендуємо фунгіцидно-інсектицидні протруйники зерна (РЕКОРД ТРІО) і бульб (МАТАДОР СУПЕР, МАТАДОР ГРАНД), які окрім захисту від шкідливих комах, додатково попереджають появу найбільш поширених хвороб навідповідних культурах. Ці речовини сприяють підвищенню імунної системи рослини на весь період вегетації культури і мають тривалий час захисної дії.
Приготування розчину для оброблення зерна. Насампереюд потрібно ретельно підготувати спорядження для процесу протруювання. Розчин для оброблення слід готувати на спеціально призначених пунктах з використанням засобів механізації виробничих процесів. Заздалегідь ємність з препаратом потрібно добре
збовтати. Для приготування розчину для обприскування бак протруювальної машини заповнити чистою водою на 1/3 частину об’єму, змішати і додати необхідну міру препарату на заданий об'єм. Через 2-3 хвилини додати води до 3/4 об’єму бака та розрахункову кількість інших речовин (наприклад рістрегулюючі речовини). Після цього додати води до заповнення баку при цьому ретельно змішуючи. Робочий розчин слід використати впродовж доби. При протруюванні функція перемішування речовини повинна бути ввімкненною для того щоб суміш була однорідною. Після оброблювання обляднання слід добре вимити чистою водою.
Доза оброблювання робочого розчину. Під час протруювання витрата робочого розчину залежить від культури та самого препарату. Для багатьох протруйників зернових колосових культур вона становить 10 л на 1 т насіннєвого матеріалу.
Максимальна ефективность препарату. Необхідно використовувати тільки чисте, відкаліброване, непошкоджене насіння, в якому відсутні сторонні домішки та пил, це забезпечить високу ефективність результату протруювання. Під час оброблювання ретельно перевіряйте якість рівномірного
розподілу робочого розчину по поверхні оброблюваної культури, а також за нормою витрати розчину і ступенем забарвлення зерна. Не рекомендовано виповняти протруювання, якщо зерно було оброблене іншими хімікатами, це може погіршити результат попереднього протруювання. При завчасному ротруюванні вологість насіння повинна бути на 1% нижче кондиційної.


Регіональне представництво в місті Кіровограді:

 1. вул. Преображенська, 79 А, офіс 111.
  (будівля Кіровоградської Регіональної Торгово-Промислової Палати)
  Тел/факс: +38 (044) 361-16-10
  +38 (067) 524 38 03


 2. 25000, м. Кіровоград, провулок Центральний, 3\1, оф.15
  (Бізнес центр "Плаза")
  Телефони:
  +38 (0522) 27-75-57
  +38 (050) 487-54-24
  +38 (067) 259-81-94


Представлені в каталозі препарати із регламентами їх застосування дозволяють на сучасному рівні виробляти сільськогосподарську продукцію за європейськими стандартами.