Гербіциди

Гербіциди — клас хімікатів, призначений для знищення і запобіганню появи шкідливої рослинності. Здебільшого ці препарати використовують для знищення бур'янів у посівах культурних рослин. Використання гербіцидів дає можливість зменшити до мінімума або повністю відмовитись від ручного або механічного оброблення посівів. Це в свою чергу попереджає появу грунтової ерозії та зменшує непродуктивні втрати вологи, яка в Україні є лімітуючим фактором.
Гербіциди загальної дії
Ця група препаратів знищує всі наявні на момент обприскування бур’яни, в тому
числі культурні рослини. Вони діють як на наземні частини (вегетативні органи),
так і на підземні стебла та кореневища, що попереджає їх повторному відростанню.
Між обробкою такими препаратами (ГЛІФОВІТ, АНТИБУР’ЯН) і проведенням
агротехнічних заходів по обробітку ґрунту або посівом повинно пройти не менше 7 діб, з метою розповсюдження діючих речовин по всіх частинах рослин. Для отримання максимальної ефективності важливо рівномірно покрити рослини оброблюючим розчином. Таким чином, концентрація розчину залежить від типу обприскувача, вибору форсунок, площі листкової поверхні рослин, фази їх розвитку та видового складу бур’янів. Для більш швидкого знищення бур’янів рекомендовано додавати азотні добрива з розрахунку 5-10% від робочого розчину.
Ґрунтові гербіциди
Дана група гербіцидів, зазвичай використовується до появи сходів культурних рослин. Винятком є гербіциди ВАРЯГ, ВАРЯГ ТРІО, СЕЛЕФІТ, АНТИСАПА, які можуть бути використані після сходів на відповідних культурах. Основний спектр їх дії — однорічні типи бур’янів, які проростають з насіння. Ґрунтові гербіциди характеризуються пролонгованою дією, тому можуть стримувати декілька хвиль сходів бур’янів, що є дуже важливим фактором на початкових етапах росту і розвитку сільськогосподарських культур. Ефективність захисної дії мало залежить від коливань температури повітря, а більшою мірою залежить від наявності грунтової вологи в шарі 0-5 см, де розміщується найбільша кількість насіння бур’янів.
Норми витрати грунтових препаратів великою мірою залежать від: вмісту гумусу в грунті, механічного складу грунту (легкий, середній, важкий), а також від прогнозованої актуальної забур’яненості і погодних умов. На важких грунтах з високим вмістом гумусу норми витрат максимальні, на легких грунтах з невисоким вмістом гумусу норму внесення доцільно знизити.
Для ефективної дії грунтових гербіцидів є важливою якість підготовки грунту. Він має бути дрібногрудкуватим, оскільки великі грудки збільшують площу поглинання і зменшують ефективність дії препаратів. При змішуванні кількох грунтових гербіцидів доцільно звертатися до представників компанії за консультацією.
Післясходові гербіциди
Обробка післясходовими гербіцидами проводиться в період вегетації по вегетуючих рослинах та бур’янах, дотримуючись фаз розвитку культурних рослин,
обираючи найбільш вразливі до дії гербіцидів фази розвитку бур’янів. Основна частина із цих препаратів знищує лише пророслі види бур’янів і не спрямована контролювати нову хвилю сходів. На відмінну від грунтових гербіцидів, у післясходових ефективність дії залежить від коливань температури повітря, оптимальною для більшості вважається температура, що не перевищує 25°С. Вагомою перевагою їх є те що, візуально видно які види бур’янів присутні в посіві і можна підібрати оптимальний гербіцид або композицію гербіцидів.


Регіональне представництво в місті Кіровограді:

 1. вул. Преображенська, 79 А, офіс 111.
  (будівля Кіровоградської Регіональної Торгово-Промислової Палати)
  Тел/факс: +38 (044) 361-16-10
  +38 (067) 524 38 03


 2. 25000, м. Кіровоград, провулок Центральний, 3\1, оф.15
  (Бізнес центр "Плаза")
  Телефони:
  +38 (0522) 27-75-57
  +38 (050) 487-54-24
  +38 (067) 259-81-94


Представлені в каталозі препарати із регламентами їх застосування дозволяють на сучасному рівні виробляти сільськогосподарську продукцію за європейськими стандартами.