Фунгіциди

Фунгіциди — хімічні сполуки або органічні організми, що використовуються для знищення або затримання росту грибів та їх спор і міцелію. Розрізняють три види цих речовин: контактні, системні або комбіновані.
Системні фунгіциди. Після розпилювання речовини потрапляють всередину рослини, розповсюджуються по судинній системі та захищають новий приріст, що з’явився після обробки, перешкоджаючи розвитку грибка внаслідок впливу на нього або внаслідок процесів обміну в рослині. Вони швидше поглинаються рослинами і тому ефективність дії менше залежить від впливу факторів навколишнього середовища. Основна
кількість препаратів виконують захисну і лікувальну функції.
За способом розповсюдження у рослині ці хімікати поділяють на два типи:
• фунгіциди, які рухаються від будь-якого місця проникнення до коріння, коренеплодів — базипетальний рух;
• фунгіциди, які розповсюджуються від кореня, коренеплодів або бульб, в надземну частину рослин — акропетальний рух.
Контактні фунгіциди. Після протруювання ці речовини знаходяться на поверхні рослини і сприяють загибелі грибка під час повторної зустрічі з ним. Рівень ефективності цих хімікатів залежить від часу дії, об'єму фунгіциду, тривалості утримання на обробленій поверхні, фотохімічної і хімічної стійкості, погоди тощо. Дані препарати використовуються лише для захисту.
Комбіновані фунгіциди. Фунгіцидна група об'єднує в собі діючі речовини контактної та системної дії. Контактний компонент препарату ускладнює утворення захворювання на рослині, а системний діючий компонент швидко проникає в рослину і перешкоджає розвитку збудника всередині тканин, завдяки чому забезпечується повноцінний захист оброблюваної культури.
Приготування розчину для оброблення. Протруючий розчин слід готувати на спеціальному обладнанні. Потрібно в бак обприскувача налити води на 1/3 чи 1/2 частину об’єму резервуара, ввімкнути функцію
перемішування і додати потрібну кількість препарату. Потім долити води до 3/4 об’єму бака. В разі додавання до розчину поверхнево-активних речовин, долити розрахункову кількість ПАР
в останню чергу, щоб не утворилось надмірне піноутворення. Заповнити резервуар обприскувача до повного об’єму при ввімкненій функції змішування. Розчин необхідно витратити на протязі доби. При внесенні фунгіцидів розчин потрібно постійно змішувати для підтримування його однорідності.
Дозування робочого розчину. Підбирається у відношенні від оброблюваної культури, препарату (для контактних вона вища ніж для системних).
Особливості досягнення максимальної ефективності фунгіцидів. Необхідно професійно відрегулювати прилад для обприскування (ранцеві, штангові, вентиляторні обприскувачі) у відповідності до інструкцій. Впродовж всього періоду обприскування потрібно слідкувати за якістю рівномірного розподілу робочого розчину по поверхні оброблюваної культури, а також за нормою витрати розчину. Для зменшення вірогідності виникнення резистентності (стійкості) у патогенів необхідно чергувати фунгіциди з різними механізмами дії або використовувати різні їх комбінації.


Регіональне представництво в місті Кіровограді:

 1. вул. Преображенська, 79 А, офіс 111.
  (будівля Кіровоградської Регіональної Торгово-Промислової Палати)
  Тел/факс: +38 (044) 361-16-10
  +38 (067) 524 38 03


 2. 25000, м. Кіровоград, провулок Центральний, 3\1, оф.15
  (Бізнес центр "Плаза")
  Телефони:
  +38 (0522) 27-75-57
  +38 (050) 487-54-24
  +38 (067) 259-81-94


Представлені в каталозі препарати із регламентами їх застосування дозволяють на сучасному рівні виробляти сільськогосподарську продукцію за європейськими стандартами.